Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

CollegeGeek
Tufted Titmouse
Tufted Titmouse

User avatar

Joined: 7 Feb 2010
Age: 38
Gender: Female
Posts: 30

13 Feb 2010, 8:56 am

Zdravím všetkých!

Sú na tomto fóre nejakí Česi, prípadne Slováci? Ja pochádzam zo Slovenska, momentálne žijem a študujem v Brne. Aspergerov syndróm mi bol oficiálne diagnostikovaný pred pár týždňami, ale už dlhšie pred tým som mala podozrenie, že práve AS je zdrojom mojich emocionálnych a sociálnych problémov. Rada by som spoznala ľudí v podobnej situácii z tohto regiónu. Takže, milí Česi, Moraváci a Slováci, ak ste tu a máte záujem podiskutovať, vymeniť si skúsenosti, napíšte do tohto fóra alebo mi napíšte súkromnú správu.

Pekný deň! :-)



Ford_Prefect
Tufted Titmouse
Tufted Titmouse

User avatar

Joined: 2 Jul 2008
Age: 55
Gender: Male
Posts: 48
Location: Born on Betelgeuse 5, now central Europe

14 Feb 2010, 6:56 am

Jsem ze středních Čech, oficiální diagnózu nemám, pravděpodobně jsem na hraně AS (AQ=38, Aspie quiz 95/200). Problémy především s komunikací a vztahy s ostatními lidmi.


_________________
Castaway on Earth.
Excuse my English, please. My real name is H*Y*M*A*N K*A*P*L*A*N :-)


CollegeGeek
Tufted Titmouse
Tufted Titmouse

User avatar

Joined: 7 Feb 2010
Age: 38
Gender: Female
Posts: 30

15 Feb 2010, 5:20 am

Ahoj Ford_Prefect!

Čo sú to za testy, ktoré spomínaš? Celkom rada by som sa na ne pozrela. Problémy s komunikáciou a sociálnymi vzťahmi sú mi veru dôverne známe.



Ford_Prefect
Tufted Titmouse
Tufted Titmouse

User avatar

Joined: 2 Jul 2008
Age: 55
Gender: Male
Posts: 48
Location: Born on Betelgeuse 5, now central Europe

15 Feb 2010, 11:26 am

AQ test je například tady, Aspie Quiz tady. Je to víceméně orientační a dost to závisí na tom, jak je člověk schopen sám sebe objektivně vidět "zvenčí". Oba testy jsem dělal opakovaně vždy po několika dnech abych mezitím zapomněl jak jsem odpovídal posledně a abych vyloučil výkyvy nálady (jednou můžu na to samé odpovědět "ano, někdy" a jindy "ano, často").


_________________
Castaway on Earth.
Excuse my English, please. My real name is H*Y*M*A*N K*A*P*L*A*N :-)


CollegeGeek
Tufted Titmouse
Tufted Titmouse

User avatar

Joined: 7 Feb 2010
Age: 38
Gender: Female
Posts: 30

15 Feb 2010, 3:12 pm

Mne vyšlo AQ 42 a Aspie Quiz 136. Tie testy sa mi zdajú pomerne dobre zostavené, ale je pravda, že výsledok veľmi závisí na tom, či človek vyberie odpoveď "niekedy" alebo "často".



Vito
Snowy Owl
Snowy Owl

User avatar

Joined: 19 Dec 2011
Gender: Male
Posts: 150
Location: In my happy place :)

22 Dec 2011, 5:12 pm

Tady to už asi umřelo, co?



snowball5
Hummingbird
Hummingbird

User avatar

Joined: 14 May 2018
Age: 40
Gender: Male
Posts: 19
Location: Slovakia

16 May 2018, 8:59 am

Neviem, či má zmysel oživovať starý thread, ale skúsim to. Pred časom som si uvedomil, že moje dlhodobé chovanie sa dá vysvetliť cez ľahký autizmus. Oficiálne to nemám záujem diagnostikovať, ale podľa Aspie Quiz som tak niekde na pomedzí. Som z Bratislavy a celkom rád by som našiel niekoho z okolia, aby sme sa mohli stretnúť a vymeniť si skúsenosti. Chcel by som to trochu lepšie pochopiť.